Sera Gölü’nün Temizlenmesi İçin Seferberlik

 

 

 

Trabzon İlinin önemli bir turizm varlığı olan Sera Gölü, 2010 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Akçaabat İlçesi Yıldızlı Mevkiinde bulunan göl, Sera Deresi Vadisinde meydana gelen bir heyelan sonucu ortaya çıkan küçük bir set gölüdür. Oluşum hikayesi, barındırdığı canlı türleri, kent merkezine yakınlığı ve suyun başlı başına bir çekim merkezi olması nedeniyle oldukça popüler bir konumdadır.

Zaman zaman gerçekleşen yağışlarla birlikte havzanın toprak yapısından kaynaklı göl içerisinde malzeme birikimi olmaktadır. Trabzon Şube Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Trabzon Valisi başkanlığında Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında gölün temizlenmesi işlemine başlanmıştır.

Trabzon şehri için önemli turizm destinasyonlarından biri olan Sera Gölü, ulaşım açısından herkesin kolayca ulaşabileceği bir noktada yer almaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistleriçin çekim merkezi olan alan için Şube Müdürlüğümüz gayretli çalışmalarına ve yatırımlarına devam etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir