Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Amatör Balıkçılık:
Tırıvırı ile Balık Avlayanlara Ceza Yağdı
Kahramanmaraş Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda, Ceyhan Nehri’nin Kısık Vadisi kesiminde, halk arasında paraşüt ya da hayalet olarak bilinen ‘tırıvırı’ ile yasa dışı balık avlayan 18 kişiye idari para cezası verildi. 
Kahramanmaraş Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yasadışı olarak balık avlayanlara göz açtırmıyor. Denetimlerini il genelinde sıklaştıran Kahramanmaraş Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Ceyhan Nehri’nin Kısık Vadisi bölgesinde halk arasında paraşüt olarak da adlandırılan tırıvırı ile kaçak balık avlayanlar hakkında işlem yapıldı. Tırıvırı ile balık avladıkları tespit edilen vatandaşların oltalarına el konuldu. 2 haftadır süren denetimlerde toplam 18 kişiye idari para cezası uygulandı.
Müdürlük tarafından son dönemlerdeki denetimler iyice arttırılırken, 2 hafta üst üste gece ve gündüz kontroller yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: http://www.elbistaninsesi.comhttp://www.elbistaninsesi.com/guncel/tiriviri-ile-balik-avlayanlara-ceza-yagdi-h35348.html

Elbistanın Sesi
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Amatör Olta Balıkçıları Kaçak Avlananlara...
Amatör Olta Balıkçıları Kaçak Avlananlara Dur Diyor

Haberi Oku