Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Atıcılık:
Atıcılar, Olimpiyat Kotası Peşinde
 Teknik direktör Korkusuz:

"Hırvatistan'daki dünya kupası müsabakalarında en az 3 kota hedefliyoruz. 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na 6 sporcuyla katılmak istiyoruz"

- Olimpiyat şampiyonu Korhan Yamaç:

"Atıcılıkta Türkiye güçlü bir ülke. Benim hedefim de kota alabilmek"

ANKARA (AA) - ÖMER HAKAN KİBAR - Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı, Hırvatistan'da gerçekleştirilecek dünya kupasında 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota almaya çalışacak.

Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı Teknik Direktörü Tolga Korkusuz, AA muhabirine, 8-14 Temmuz'da Hırvatistan'da düzenlenecek ve 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota verecek dünya kupasına katılacaklarını belirterek, en az 3 kotayla Türkiye'ye dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) hazırlıklarını sürdüren milli takımda 11 sporcunun bulunduğunu anlatan Korkusuz, "Dünya kupası müsabakalarında en az 3 kota almayı hedefliyoruz. 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na 6 sporcuyla katılmak istiyoruz" dedi.

Korkusuz, milli takımdaki 11 sporcudan ikisinin daha önce kota aldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Dünya kupası müsabakalarına katılım yüksek olacak. Bireysel sporlarda kendi performansınızın yanı sıra diğer sporcuların da performansı önemli oluyor. 9 arkadaşımızdan en az 7'si final atar. Finalde de herşey mümkün ama en az 3 kota hedefliyoruz. 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na da 6 sporcuyla katılarak madalya kovalamayı istiyoruz."

-Öncelik 2016 Rio

Olimpiyat şampiyonu Korhan Yamaç ise dünya kupası müsabakalarında öncelikli olarak kota almayı hedeflediğini söyledi.

Atıcılıkta hedef koymanın pek mümkün olmadığını vurgulayan Korhan, "Öncelikle hedefim kota almak. 11 arkadaşın büyük bir çoğunun kota alma ihtimali var. Atacağımız puanlarla birinci de olabiliriz, sekizinci de olabiliriz. Atıcılıkta Türkiye güçlü bir ülke. Muhtemelen bir kaç kota alacağımızı düşünüyorum."

Hırvatistan'daki dünya kupası müsabakalarında ay-yıldızlı ekip, erkekler ve bayanlarda 10, 25 ve 50 metre tabanca ve 50 metre tüfek branşlarında mücadele edecek.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IPC Atıcılık Dünya Kupasında 3'üncülük...
Milli sporcu Korhan Yamaç, 25 metre spor tabanca disiplininde 3'üncülük elde etti.

Haberi Oku