Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Atıcılık:
Gümüşhaneli Atıcı Sporcuların Başarısı
 İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul sporları etkinlikleri kapsamında ortaklaşa düzenlenen MEB Havalı Silahlar Atıcılık Türkiye Şampiyonası'nın 1-2 Haziran'da Mersin'in Erdemli ilçesinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Milli antrenör Coşkun Abiş nezaretinde şampiyonaya katılan sporculardan, Maraşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Şeymanur Koca'nın havalı tüfek kategorisinde Türkiye şampiyonu olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden Semiha Dalma ve Derya Alkaç ilk müsabakaları olmasına rağmen finallere yükselerek başarı göstermiştir. Meslek Teknik Anadolu Lisesi'nden Muhammet Selim Günday, final müsabakası sonucu yarışmayı üçüncü tamamladı. Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammet Kolcu ise finaller sonucunda dördüncü olarak dereceye girmiştir."

Açıklamada, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan'ın, yaptıkları derecelerle Gümüşhane'yi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri tebrik ettiği ifadesi de yer aldı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IPC Atıcılık Dünya Kupasında 3'üncülük...
Milli sporcu Korhan Yamaç, 25 metre spor tabanca disiplininde 3'üncülük elde etti.

Haberi Oku