Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Aydın'da Operasyon Connexus
 Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada "İnterpol Genel Sekreterliği tarafından İnterpole üye Ülkelerde yabani hayvan ve bitki kaçakçılığını önlemek amacıyla çevreyle ilgili uluslararası suçların tespitini hedefleyen “Operasyon Connexus” yapılması istenmiş olup, bu kapsamda ülkemizde de bir operasyon planı hazırlanmıştır.
Bu plan çerçevesinde 11.03.2015 tarihinde Aydın İlinde kuş, sürüngen, memeli(deniz memelileri hariç), deri ve türevleri ile kereste ve türevleri yönünden denetlemeler yapılarak Aydın Gümrük Müdürlüğü’ nde Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza ve Muayene Memurlarına CITES ve uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
Ayrıca; Nazilli Hayvanat Bahçesi ve Aydın Merkez ile Nazilli İlçesindeki Ev ve Süs Hayvanı Satış yerlerinde Bakanlığımız personeli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personeli ve İç İşleri Bakanlığı personeli ile denetimler yapılmış, kaçakçılığa konu olabilecek herhangi bir unsura rastlanmamış ve dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında hayvanat bahçesi görevlileri bilgilendirilmiştir" denildi.

Kaynak


Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Avcı Dernekleri Bu Protokolü İmzalayacak
2016/2017 Avlanma Dönemine Ait Avlanma Pulu Satışı Yapmak İsteyen Avcı Derneklerinin DKMP Şube müdürlüklerinde,...

Haberi Oku