Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
İzmir'de Operasyon Connexus
 Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada "CITES Sözleşmesi kapsamında; İzmir İlinde, Bakanlığımız personeli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personeli ve İç İşleri Bakanlığı personeli ile kaçakçılığı önlemeye yönelik ve çevreyle ilgili uluslararası suçların tespitini hedefleyen, “Operasyon Connexus” gerçekleştirildi.
CITES kapsamında yer alan; kuş, sürüngen,memeli (deniz memelileri hariç) hayvanlar ve bunlardan elde edilen ürünler, kereste ve türevleri açısından değerlendirilmek üzere denetimler yapıldı. Denetimler kapsamında; Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, İzmir Gümrük Müdürlüğü, Ege Serbest Bölge Müdürlüğü, Adnan Menderes Gümrük Müdürlüğü ve İzmir Serbest Bölge Müdürlüğü, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri ziyaret edilerek, konu hakkında yetkililerle görüşüldü. İlgili personele bilgilendirme yapıldı.
Ayrıca; İhracat ve İthalat yapan firmalardan av ve yaban hayvanı kapsamına giren ürün işleyen deri firmaları, CITES’a tabi tür bulunduran ev ve süs hayvanı satış yerleri denetlenerek, belgesiz olduğu tespit edilen 1 adet Afrika Gri Papağanı (Psittacus erithacus),1 adet kakariki papağanı (Cyanoramphus novaezelandiae) ve 2 adet cennet papağanı (Agapornis roseicollis)  olmak üzere dört adet papağana el konularak, İdari Para Cezası uygulandı" denildi.Kaynak


Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Avcı Dernekleri Bu Protokolü İmzalayacak
2016/2017 Avlanma Dönemine Ait Avlanma Pulu Satışı Yapmak İsteyen Avcı Derneklerinin DKMP Şube müdürlüklerinde,...

Haberi Oku