Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Güncel:
İstanbul İli Av Yasağı ile İlgili 1. Bölge Müdürlüğünden Açıklama Geldi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinden İstanbul ili Av Yasağı ile ilgili çıkan haberlere dair yapılan açıklamada "Ülkemizde avcılığın düzenlenmesi av ve yaban hayatının korunması ve geliştirilmesihususunda kararları almada; 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve bu Kanunun 3üncü maddesi kapsamında kurulan Merkez Av Komisyonu (MAK) yetkilidir.
İstanbul İliKartal ve Arnavutköy ilçelerinde kuş gribine rastlanması üzerine İstanbul İlHayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu 10.06.2015 tarihinde toplanarak “ yabani kanatlı havyaların avlanılması, hastalığın evcil kanatlılara ve insanlara bulaşmasında ve yayılmasında en önemli yollardan biri olduğundan her türlü karaavcılığının Eylül ayı sonuna kadar yasaklanması ve bu uygulamanın Orman ve Suİşleri 1.Bölge Müdürlüğü tarafından takibinin yapılmasına” karar vermiştir.
4915sayılı Kara Avcılığı Kanunun 5. maddesi gereği uygulamada gerektiğinde avyasağı getirmeye Bakanlığımızyetkilidir. İl Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonunca alınan bu kararınBölge Müdürlüğümüze ulaşmasını müteakip söz konusu kararda belirtilen avyasağı ile ilgili Bakanlığımıza bilgi verilmiş olup Bakanlığımız ivedilikle değerlendirmesini yaparak av yasağıyla ilgili kararını verecektir. Kamuoyuna duyurulur" denildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti
2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti

Haberi Oku