Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Güncel:
Serhat ÇELEBİOĞLU'ndan Sert Eleştiri
7 GÜN AV SERBEST DİYEN TOSUNLAR BU YAZIYI İYİ OKUSUNLAR
Türkiye’nin her bir yanı devlet ve genel avlak olarak DKMP tarafından planlanmaya başladığı günden bu yana, bu sistemin tuzaklarla dolu olduğunu her fırsatta kaleme aldım. 
Avbise hayır adlı kampanyalar kapsamında Trabzon, Ordu, Samsun ve Ankara’da eylemler yaparak DKMP nin bu tuzak dolu uygulamalarını protesto ettik. Siyah Çelenkler bıraktık.. Yalnız kaldık. AYHAK konfederasyon başkanı Kamil Üçbaş ta yalnız kaldı. Ankara’da ki eylemi İç Anadolu federasyonu adına yapabildi. Belli ki icazet alamamıştı Kamil bey… 
Kamil bey şu an için ne konfederasyon ne de federasyon başkanı… Peki ya yerine gelenler.. Bu gün konfedrasyon başkanı Sayın Deveci.. Bizzat , iki yıl öncesinden ön görü ile geleceğimiz noktaları tek tek belgeleri ve dökümleri ile dilimiz döndüğünce avcı kamuoyuna aktardık, anlattık. Bu sistemin bizi nereye hangi bataklığa götüreceğini tek tek ifade etmiştik. Devlet ve genel avlakların yapılış amacının ne olduğuna kadar. O gün bizi anlamak istemeyen konfederasyon, bu gün, bizim iki yıl önce paylaştıklarımızı paylaşmaktan öteye tek bir somut adım atmadı. AYHAK ‘ın yaptığı tek şey iş işten geçtikten sonra DKMP yi eleştiren birkaç yazı .. Bimer den DKMP ye sorulan sorular.. Yine sorulara alınan cevaplar.. Bunların adı eylen planı. Nerde hukuki mücadele yok, erede lehimize alınmış bir karar yok. Nerede DKMP ile çözüm arayışı yok.. Şimdi ben bunları yazınca sayın Deveci beni bölücülükle suçluyor.o zaman sen de iyi oku sayın Deveci . Ben avcıyım, yaban tv de filmim oynamaz, avcıya elbise satmam, tüfek satmam, kalbimden geçen dilime düşer.. Sen bu işi yapamadın oysa ki bende dahil senin somut adımlar atacağın noktasında inançlarım vardı. Onlar da yok şimdi. Sen bizim haklarımızı muhafaza edemedin.. Edebilseydin, bu bataklıkta çırpınan taraf olmazdık.
Avbisi destekleyerek yedi gün avcılık olsun diye her yerde bayrak kaldıran tosuncuklar ile geldiğimiz noktaya bakınız.. Türkiye’min her yanı devlet ve genel avlağı.. Kotalı avcılık sistemi hazır.. Bir kesim avcı seviniyor.. Ohhh ohhh haritalara göre her yer açık.. Al kotanı git. İyi açık ta bakalım kotalar nasıl olacak.. O kotayı nasıl alacaksınız .. Şimdi gelelim 2015/2016 av sezonu öncesi yaşanmış örneğe Sivas ili MAK kararlarına göre tamamen açık.. Kotalı avlak.. Sivas ilinin MAK öncesi yayınlanan taslak metinde önerisi (Sivas Bıldırcın dışında kara avcılığının yasaklanması.) bilgisini de eklemekte fayda var… Evet bu karar yoğun baskı ve önerilerimiz doğrultusunda MAK tan bu şekilde çıkmadı. Büyük bir yanlıştan dönüldü dönülmesine de ,ya sonra ne oldu. DKMP Sivas il şube müdürülüğü kotalar konusunda yetkili olduğu için, siz misiniz bölgeyi açtıran hodri meydan dedi. Planladığı devlet ve genel avlaklarının yarısından fazlasına kota vermedi. Harita ya göre açık olan yerlerde kota yok. Yok derken kota hiç verilmemiş. Olan yerlerde bu gün itibarıyle Avbis sistemi açılır açılmaz doluyor. Sivas ta av yok… DKMP genel müdürlüğü böyle bir hatayı nasıl yaparsın diye Şube müdürlüğünü arıyor, sözüm ona Şube müdürü yanıtlıyor ‘’Efendim avcılarımız böyle istedi ‘’ Al sana kotalı avcılık. Hani kotalarda sıkıntı yoktu.. Avlağın yarısına kota verip diğer yarısına kota vermemek hangi akılın icadı…. Dedik ya metre kare usulü avcılık başladı. Bulursan kota gidersin. Diyelim ki avlaklara sığdık (Sivas ilinde sığamadık ) nereye ne kotası verildi sürpriz. Vakti gelince öğreniriz onu da.. Göçmen kuşun olduğu yere keklik kotası verip, ilk gününde avcıyı aldatıp kotaları doldurduktan sonra bu ilde av bitmiştir demeyeceklerinin garantörü kim .. Sivas DKMP şube müdürlüğü mü ? Her seferinde topu taca atmak ,film üstüne film çevirmek, her türlü kirli oyuna parmak basmak DKMP nin işi haline gelmiş. Kim kimi kandırıyor, sana bağlı bir şube müdürlüğüne ver talimat açsın. Ne demek şube müdürü yaptı biz yapmadık. Şube müdürlüklerine kotalar ile ilgili yetkiyi kim veriyor.. 
Konfederasyon mu dediniz .. Güç birliği içinde DKMP daire başkanlığı önünde protesto eylemleri başlatıyor.. Her ilde dernek başkanları siyah çelenk bırakıyor. Federasyon başkanlarımı onlar da Anadolu Avcılık ödül töreninin tekrar yapılmasını talep ediyorlar ve taleplerinde bir de not var mümkünse AYHAK’ın başlatacağı eylem tarihi ile aynı tarihte olsun ödül töreni.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti
2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti

Haberi Oku