Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Güncel:
Tekirdağ'da Avcılar Bayramlarını Kutladı
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'ya bağlı Nusratfakı Mahallesi'nde Süleymanpaşa Belediyesi ve Yeni Kara Avcılar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Avcılık Bayramına Trakya ve Türkiye genelinden büyük katılım oldu. Tek kurşun, trap ve havalı tüfek olmak üzere 3 kategoride yapılan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Yarışmacılar atış yaparken yakınları da kenardan alkışlayarak destek oldu. Etkinlik sonunda yapılan çekilişte çıkan şanslı numaralara 1 havalı tüfek, 1 otomatik tüfek, 1 dürbünlü tüfek hediye edildi.

Yeni Kara Avcılar Derneği Avcı Bayramına katılan en yaşlı avcı Rahmi Bozkurt'a ise plaket takdim edildi. 

15 Ağustos'ta açılacak av sezonu öncesi avcıları bir araya getirmek için Avcılık Bayramı düzenlediklerini söyleyen Yeni Kara Avcılar Derneği Başkanı Erol Kumcu, "Sezon öncesi yapmış olduğumuz bu açılış bizim bayramımız. Aslında sezonun açıldığını haber veriyor avcı dostlara. Bu sene 41’incisini düzenliyoruz bu bayramın. 500’e yakın belgeli avcı üyemiz var. Bizim için önemli olan kaçak avcılığın devamlı kontrol edilmesi, kaçak avcılığın yapılmaması, herkesin belgeli avlanması. Doğakorumak, hayvanları korumak, av yapan arkadaşların limitler dahilinde av yapması. Burada av yapıyorum diye 50 tane 60 tane vurmak yerine limitler dahilinde tavşanın sayısına göre vurmak. Etkinliğimizde tek kurşun yarışması yapıldı. Daha sonra trap yarışması, çocuklar için havalı tüfek yarışması, fotoğraf sergisi yapıldı. Bir de okçuluk gösterisi yapıldı. İyi bir katılım var. Yaklaşık bin kişi katılmıştır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

50 yıldır avcılık yaptığını söyleyen Rahmi Bozkurt, "Ben avcıyım. Tavşanın çiftleştiği andan itibaren benim için av biter. Sen bana dünyanın parasını ver ben o ava silah atmam. Benim huyum da o" ifadelerini kullandı.

Yeni Kara Avcılar Derneği’nin tek kadın üyesi Nilgün Kanat ise, "Ben her sene mutlaka açılışa geliyorum. Yeni Kara Avcılar Derneği üyesiyim. Tek bayan üyesiyim. Tek kurşun yarışmalarını çok seviyorum. Attım, tutturdum 10 yaptım. Kadınlar derneğimize de üye olabilirler. Muhabbet de çok keyifli gelsinler bekleriz" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti
2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti

Haberi Oku