Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Güncel:
Yıl Sonu Avcılık Sergisi Gerçekleştirildi…
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamada "Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Karabük İl Şube Müdürlüğü ile Eskipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2015-2016 eğitim öğretim yılında düzenlenen kurslarda kursiyerler tarafından yapılan eserlerin yer aldığı “Yıl Sonu Avcılık Sergisi” Karabük’ te gerçekleştirildi.

Açılış törenine Eskipazar İlçe Kaymakamı Hülya Yavuz, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yurtoğlu, İlçe Emniyet Amiri Muharrem Çevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, DKMP Karabük İl Şube Müdürlüğü Mühendisi İsmail Sevimler, daire amirleri, kursiyerler, öğrenci velileri,  davetliler ile vatandaşların katıldığı sergi büyük ilgi gördü.

92 Kişiye Sertifikaları Verildi…
İstiklal Marşı’ nın okunması ve saygı duruşunun ardından Eskipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Yarkent günün anlam ve önemi ile alakalı yaptığı konuşmasında açılan kurslar hakkında bilgi verdi. Şaban Yarkent, 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde DKMP Karabük İl Şube Müdürlüğü ile Eskipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince Karabük’ te 4 avcı eğitim kursunun açıldığını ve 92 kişiye sertifikalarının verildiğini ifade etti. Serginin açılış konuşmaları ve halk oyunları gösteriminin ardından kursiyerlere sembolik belgeleri takdim edildi.

Katılımcılar Tarafından Büyük Beğeni Topladı…
Kursiyerlerin yaptığı, el emeği göz nuru eserlerin yoğun ilgi gördüğü sergide DKMP Karabük İl Şube Müdürlüğünün açtığı stant katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. İl Şube Müdürlüğünce açılan stantta; trofe, tahnit, av tüfeği, fişek, avda kullanılan ve kullanılması yasak olan malzemeler sergilendi. Ayrıca Orman Mühendisi İsmail Sevimler, başta ilçe kaymakamı olmak üzere protokole Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü faaliyetleri ile avcı eğitim kursları, avcılığın esas ve usulleri hakkında bilgiler aktardı.

Farkındalık Yaratmak Maksadıyla Gerçekleştirilen Faaliyetlere Hız Kesmeden Devam Edilecek…
7 den 70’e ziyaretçilerin akın ettiği stantla DKMP 10. Bölge Müdürlüğü faaliyetlerinin etkin tanıtımı sağlayan Karabük İl Şube Müdürlüğü tabiata, yaban hayatına farkındalık yaratmak maksadıyla gerçekleştirdiği faaliyetlerine hız kesmeden devam edecek" denildi.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti
2017 Yılı Avcı Eğitim Kurs Ücreti

Haberi Oku