Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Yaban Hayatı:
Aydın'da 172 Bin Yavru Sazan Bırakıldı
Sportif avcılığı geliştirmek, balık tüketimini arttırmak ve yöre ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kaynağa bırakılan yavru balıklar en az 3 yıl kadar süre içinde avlanmaması gerekiyor. Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nün Kepez tesislerinden özenli bir şekilde Aydın'a getirilen sazan yavruları

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Yenipazar, Çine, Koçarlı, Kuyucak, Nazilli ve Söke ilçelerindeki 15 adet azmak, göl ve gölete bırakıldı. Balıklandırma programında yer alan ve Yenipazar İlçemizde bulunan Dip Gölü'ne yavru balıklar törenle bırakılırken törene, Yenipazar Kaymakamı Hakan Özarslan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bircan, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, İlçe Tarım Müdürü V. İsmail Özen, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ertuğrul Polat katıldı.

YASAL AVLANMA BOYU 40 CM OLAN SAZANLAR 3 YILDA OLGUNLAŞIYOR

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, balıklandırma yapılan alanların çevresinde yaşayan vatandaşlara önemli görevler düştüğünü söyleyerek kaynağa bırakılan balıkların en az 3 yıl süreyle avlanmaması, bu süreyi geçiren balıkların yasal boyda avlanmaları (40 cm) ve 3/2 numaralı Amatör Amaçlı Avcılığı Düzenleyen Tebliğ ile belirlenmiş diğer yasal yükümlülüklere uyulması zorunluluğu olduğunu belirtti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı
7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı

Haberi Oku