Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Yaban Hayatı:
Hedef 85 Bin...
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, yaban hayvanlarının yaşam ortamlarıyla birlikte korunması maksadıyla etkin bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor.
Ülkemizin sahip olduğu tabii kaynak değerlerinin en hassas ve ihtimam isteyen alanlarının “yaban hayatı” olduğu gerçeğiyle hareket eden DKMP, yaban hayatının korunması, geliştirilmesi, bu alanlardan şuurlu, planlı faydalanılması, sürdürülebilir bir yönetim anlayışı ile gelecek nesillere intikalinin sağlanması için hassasiyet gösteriyor.
DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş,”Geçmişten günümüze bütün dünya ülkelerinde olduğu gibi yurdumuzda da birçok bitki ve hayvan türü yok olmuş, birçok tür de bugün yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. DKMP olarak bizler kanatlı ve memeli yaban hayvanı üretip uygun yaşam ortamlarına salmak suretiyle yaban hayatını destekliyoruz” dedi.
Ülkemizde hizmet veren 8 adet kanatlı hayvan üretim merkezi olduğunu ifade eden Taş; “2015 yılında  97 bin 200 adet keklik ve sülün üretilerek tabiata saldık. 2016 yılı içinde ise  85 bin adet kanatlı yaban hayvanı üretip tabiata salmayı planlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda yürütülen çalışmalarda yılın ilk civcivleri Kahramanmaraş-Kapıçam Kınalı Keklik Üretim Merkezi’nde hayata gözlerini açtı” dedi.KAYNAK :


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel MÜdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı
7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı

Haberi Oku