Av, Avcı, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık, Doğa ve Doğa Sporları, Yaban Hayatı Haberleri
Yaban Hayatı:
Yavru Başına 500 TL Ceza Kesildi...
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamada "Konya ili Kulu ilçesi Kozanlı mahallesinde Gökgöl’den yabani kaz yumurtası toplandığına dair gelen ihbar üzerine harekete geçen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Konya Şube Müdürlüğü ekiplerince ve Kozanlı Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle Kozanlı Mahallesine gidildi. Yapılan incelemeler sonucu şahsın Gökgöl’den bir ay önce 6 adet yabani kaz yavrusunu aldığını ve kendi evcil kazlarının arasına koyduğu öğrenildi.

6 adet yavru yabani kazın 2 tanesinin öldüğü şahıs tarafından ifade edilerek canlı olan yabani kaz yavruları koruma altına alındı. Doğada yaşayacak kadar erginliğe ulaştığı tespit edilen yavrular ekiplerimizce yaşam alanı olan Gökgöl’e bırakıldı.

Şahsa, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında “Yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanması” maddesine göre 350 TL idari para cezası ve toplanan 6 adet yabani kaz yavrusu başına 500 TL olmak üzere 3.000 TL tazminat cezası olmak üzere toplamda 3350 TL ceza uygulandı" denildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı
7 Bin Kınalı Keklik Sevkiyatı

Haberi Oku